V znamení Strelca

Autor: Rudolfa Vallová | 16.11.2010 o 14:25 | (upravené 16.11.2010 o 14:46) Karma článku: 1,70 | Prečítané:  783x

V našich mysliach  zotrváva strelec, ktorý ukončil život Ernesta Valka. Slnko sa krvavo vykúpalo v znamení Škorpióna, ktorému panuje Pluto, boh podsvetia a prinútilo nás rozlúčiť sa s človekom, ktorého profesionálne ťažko nahradíme. Ľudsky, to už vôbec nie. Ďalší strelec je za dverami.

 

Tentokrát je to našťastie znamenie Strelca, v ktorom si všetci zamierime na to, čo chceme, aby nám priniesli voľby do samosprávnych orgánov. Sami si vyberieme ľudí, ktorí nás budú za naše dane zastupovať a za nás rozhodovať, ktorí nám samým budú vytvárať podmienky pre naše základné životné istoty.

27. november je pre mňa pamätným dňom a pre nadchádzajúce komunálne voľby sa stane pamätným pre nás všetkých. V tento deň v roku 1968 umrel môj otec a nám všetkým v tom roku umrela nádej, pretože z túžobne očakávanej slobody sa stal len krátky okamih.

42 rokov, to je jeden polobrat planéty Urán, ktorá od nepamäti prináša ľudstvu prebudenie. Preto 27. november 2010 bude našim vlastným obzretím sa  a meraním času dvoch intervalov, ktorých spája 17. november 1989. Nikto z nás sa tejto kvadratúre vzťahov a želaní nevyhne, v každom z nás prebehne - či už vedome alebo nevedome, proces sebareflexií, ktorého ústrednou témou bude sloboda a spolu s ňou aj osobná zodpovednosť. Pretože ináč sloboda skĺzne na úroveň anarchie, ktorá jedného za druhým sťahuje do temných vôd, zauzľuje príležitosti a odsudzuje k morálnemu úpadku, ktorý nás povedie k iným ako vytúženým métam.

27. novembra máme všetci šancu zahájiť nový proces, ktorý potrvá ďalších 21 alebo až 42 rokov. Planéta Urán totiž vstupuje neodvolateľne na svoju novú dráhu, ktorá prinesie nové šance pre duchovne  silných a slobodných jedincov. Ak proces oslobodzovania prinášajúci so sebou reformný proces  zvládneme, vytvoríme si sami sebe nový rastový potenciál a nový priestor pre očakávaný rozvoj.  Ak nie,  príde ďalší úpadok a spolu s ním, možno ani nie za jedno desaťročie, vyrovnanie. Nie to rakúsko-uhorské, ale európske, ktoré môže znova na dlhý čas zatvoriť pre ľud tejto krajiny dvere do vysnívaného raja.

Nastal čas obzrieť sa za seba  a čerpať poznanie, ktoré nám priniesla naša minulosť. Vrátiť sa ku koreňom, na ktorých stojí európska kultúra. Načrieť znova do dejín starého Grécka , v ktorom slobodní ľudia s tvorivým potenciálom slúžili pokroku. Kde nestrieľali a nevyzabíjali si najlepších ľudí, bez ktorých pokrok je ťažko mysliteľný, kde etika bola neodlúčiteľná od osobnej zodpovednosti. Znova precítiť staré hodnoty rímskeho práva...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Harabin prebral otcovu rétoriku, načas zrejme príde o talár

Súdna rada už dočasne odstavila zvolenského sudcu Miľana. Tiež nenosil rúško.

Komentár Zuzany Kepplovej

Pomôžme Timrave napísať román (komentár)

Sme takí odvážni a dynamickí ako naša politická reprezentácia.


Už ste čítali?